Czekoladowo-lodowe pralinki

Okres upałów zachęca do tworzenia deserów. Poniższym przepisem zdecydowanie zaskoczymy przyjaciółki i rodzinę. Sposób wykonania pokazanych na zdjęciu czekoladowych, różnokolorowych foremek na lody zrobionych z czekolady, będzie wielką zagadką i okazją do długiej dyskusji. Czy zdradzicie w jaki sposób zostały zrobione?

Pora: podwieczorek
Rodzaj dania: deser lodowy
Czas chłodzenia: 45 minut
Czas przygotowania: ok. 15 minut
Porcja: ok. 8 pralinek

Deser lodowy

Składniki:

  • 1/2 tabliczki białej czekolady
  • szczypta barszczu w proszku (jako naturalny barwnik) lub sztuczny barwnik w kolorze czerwonym
  • 1 tabliczka gorzkiej czekolady
  • papilotki do pralinek lub silikonowe foremki
  • odrobina oleju
  • lody waniliowe lub owocowe (wykorzystana Nordis Cadenza waniliowa)
  • garść malin
  • listki mięty.

Białą czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej. Do czekolady dodajemy opcjonalnie szczyptę barszczu w proszku lub czerwony barwnik i mieszamy aż do uzyskania jednolicie różowego koloru. Barwnik, który dodajemy powinien być w proszku. Jeśli dodamy płynny barwnik czekolada stanie się twarda, co uniemożliwi zrobienie przepisu.

Czekoladę wlewamy do małej, plastikowej torebki na jedzenie i odcinamy róg. Papilotki lub silikonowe foremki smarujemy od wewnątrz olejem i układamy na kratce kuchennej.

Deser lodowy

Pod spód kratki podkładamy papier i wyciskamy na papilotki prosto z odciętego rogu torebki czekoladowe esy-floresy. Wkładamy do lodówki na ok. 15 minut, aby stężały.

Deser lodowy

W kąpieli wodnej roztapiamy tym razem gorzką czekoladę. Do każdej wyjętej z lodówki papilotki/foremki wlewamy łyżkę płynnej czekolady i rozlewamy po brzegach. Warstwa czekolady powinna być gruba w każdym miejscu. Jeśli będzie cienka, łatwo będzie ją ukruszyć podczas wyjmowania stwardniałej czekolady z foremki. Papilotki/foremki obracamy do góry dnem i stawiamy na kratce. Wkładamy do lodówki na ok. 30 minut (czekolada powinna stężeć). Po wyjęciu obdzieramy papierową papilotkę lub wyjmujemy z foremki wywijając jej brzegi na zewnątrz. Do tak przygotowanych foremek dodajemy gałeczkę lodów, np. łyżką do melona, malinę i listek z mięty. Zjadamy ze smakiem :)

 

Oceń przepis!
Przepis
Czekoladowo-lodowe pralinki
Publikacja
Przygotowanie
Przyrządzenie
Całkowity czas
Średnia ocena
5 Based on 2 Review(s)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>